Hong Kong

View listings

Realigro.pl jest pierwszą światową wyszukiwarką nieruchomości, w której możesz przeglądać ogłoszenia o domach do sprzedaży w Hong Kong

Nieruchomość na sprzedaż w Hongkongu

Hongkong jest autonomicznym terytorium w południowo-wschodnich Chinach. W przeszłości była to kolonia brytyjska. Centrum miasta jest tętniące życiem i gęsto zaludnione oraz jest ważnym portem i globalnym centrum finansowym z panoramą usianą wieżowcami. Centralna dzielnica jest domem dla takich zabytków, jak wieża banku chińskiego Ieoha Ming Pei. Hongkong jest również jednym z najbardziej znanych miejsc zakupów, znanym z odzieży szytej na miarę i nocnego targu Temple Street. Jest otoczony Morzem Południowochińskim na wschodzie, południu i zachodzie i graniczy z miastem Shenzhen w Guangdong, na północy nad rzeką Shenzhen.

Jeśli zdecydowałeś się na przeprowadzkę do Hongkongu lub po prostu szukasz nieruchomości na sprzedaż w Hongkongu, powinieneś wiedzieć, że rząd wprowadził nowy podatek od wolnych miejsc pracy i ograniczenia dotyczące programu przedsprzedaży. Mimo to oczekuje się, że ceny domów wzrosną o kolejne 7% w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Aby zachować stopy sprzedaży, programiści prawdopodobnie będą budować mniejsze mieszkania.

Według prognozy Hongkongu dotyczącej nieruchomości w połowie roku 2018 tendencja wzrostowa cen nieruchomości mieszkaniowych spowolniłaby w drugiej połowie po wprowadzeniu przez rząd nowego podatku od wolnych miejsc pracy i ograniczeń dotyczących przedsprzedaży. Ceny nieruchomości na sprzedaż w Hongkongu powinny wzrosnąć o kolejne 7% w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Aby zabezpieczyć stawki sprzedaży, programiści prawdopodobnie zbudują mniejsze mieszkania. Średnia wielkość nowych mieszkań spadła już o około 40% w ciągu ostatnich 6 lat.

Mniejsze jednostki i niższe ceny z finansowaniem deweloperów przyczyniły się do silnej sprzedaży na rynku pierwotnym w pierwszej połowie, przy czym deweloperom udało się sprzedać ponad 50% jednostek uruchomionych w większości nowych projektów.

Pod koniec czerwca rząd ogłosił sześć nowych inicjatyw mających na celu rozwiązanie problemów mieszkaniowych miasta. Wśród nich był wysoce spekulacyjny podatek od wakacji dla rynku pierwotnego.

Decyzja rządu o wprowadzeniu dalszych inicjatyw w celu rozwiązania problemów mieszkaniowych w mieście w czasie, gdy stopy procentowe rosną, a obecny cykl rynkowy jest już na ostatnim etapie i niesie ze sobą ryzyko. Gdy rynek się zmienia, wszystkie te środki chłodzenia wprowadzone w ostatnich latach mogą nasilić każdy kryzys, prowadząc do swobodnego spadku na rynku. Ponadto rosnąca liczba nabywców zainteresowanych nieruchomościami na sprzedaż w Hongkongu opiera się na finansowaniu deweloperów, które stosuje wyższe stopy procentowe i nie wymaga testów warunków skrajnych u nabywców

Mapa, zmian cen i statystyki
No real estate match the specified search parameters!
Mapa, zmian cen i statystyki
 
 
2005-2023 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Preferencje

    Dla lepszego wykorzystania stronie Realigro, ustawić preferencje języka, waluty, metrach kwadratowych lub m kw.

    Ustaw teraz Nie pokazuj ponownie
BB